Om Visit Lyngenfjord AS

Visit Lyngenfjord er et reisemålselskap for området rundt Lyngenfjorden i Nord-Troms.

15.10.201315:36 visitlyngenfjord.no

Visit Lyngenfjord sine oppgaver er å utvikle, markedsføre og selge reiselivsbaserte tjenester. Selskapet tilrettelegger for reiselivsaktører lokalisert i og rundt Lyngenfjorden.

Utvikling

  • Konseptuering og gjennomføring av prosjekter med formål å utvikle reiselivet i regionen
  • Være en kompetansepartner for reiselivet og kommunen i regionen
  • Samhandle og etablere nettverk med reiselivsorganisasjoner og næringslivet både i og utenfor regionen

 

Markedsføring

  • Markedsføre Lyngenfjord som reisemål både nasjonalt og internasjonalt
  • Ivaretakelse av vertskaps- og informasjonsfunksjonene for Storfjord, Kåfjord, Lyngen, Skjervøy og Nordreisa kommune

Salg

  • Drift av bookingsystemet for alle medlemsbedriftene
  • Innsamling, bearbeiding og presentasjon av produktinformasjon for distribuering til reiselivsbransjen, media og forbrukerne
  • Salg av reiselivsprodukter på vegne av medlemsbedriftene
  • Salg av komplekse pakker som inkluderer hele regionen

Her finner du oss

Det finnes ikke et naturlig sentrum i regionen og derfor er Visit Lyngenfjord lettest tilgjengelig på internett. Likevel finnes det flere kontorer hvor man kan møte oss:

  • Hovedkontoret for Visit Lyngenfjord finner du på Nordkalottsenteret, 9143 Skibotn
  • Avdelingskontor for Lyngseidet og turistinformasjonen ligger i Strandveien 19, 9060 Lyngseidet
  • Avdelingskontor for Olderdalen ligger i Øverveien 2, 9146 Olderdalen

Vårt felles telefonnummer er: +47 772 10 850 (tilgjenglig mandag - fredag 09.00 - 16.00)

Epost: post@visit-lyngenfjord.com

Ansatte

Georg Sichelschmidt

Reiselivssjef

 Tlf: 45465898

E-post: georg@visit-lyngenfjord.com

 

Marie Kr Angelsen

Markedsmedarbeider

Tlf: 97740586

E-post: marie@visit-lyngenfjord.com

 

Fakta om selskapet

Stiftet: 2013

Org.Nr.: 911 611 538

Selskapet eies av kommunene Lyngen, Storfjord og Kåfjord. I tillegg til flere næringsaktører tilknyttet regionen.

Navn/firma

Adresse

Epost

Org.nr.

Antall aksjer

Pålydende

High-North Adventures AS

9147 Birtavarre

okj@high-north.com

912 403 300

6 600,-

1,- NOK

Ibidium Systems AS

Årøybukt
9060 Lyngseidet

svein.eriksen@ibidium.no

989 361 147

5 000,-

1,- NOK

Koppangen Brygger

Koppangen
9060 Lyngseidet

post@koppangenbrygger.no

985 751 129

16 000,-

1,- NOK

Kåfjord kommune

Øverveien 2
9146 Olderdalen

post@kafjord.kommune.no

940 363 586

250 000

1,- NOK

Lyngen Fjordbuer

Nordmannvik
9146 Olderdalen

ingarlyn@online.no

987 728 736

3 000,-

1,- NOK

Lyngen Kommune

Strandveien 24
9060 Lyngseidet

post@lyngen.kommune.no

840 014 932

300 000

1,- NOK

Lyngen Næringsforening

Oksvik
9060 Lyngseidet

post@lyngen-nf.no

899 575 202

10 000

1,- NOK

Magic Mountain Lodge

Stigenveien 24
9060 Lyngseidet

magicmountainlodge@gmail.com

989 682 881

3 000,-

1,- NOK

Manndalen Sjøbuer

Løkvoll
9144 Samuelsberg

post@sjobuer.no

983 024 738

5 025,-

1,- NOK

Rolf Tøllefsen

Postboks 36
9060 Lyngseidet

rolf@alu-baater.no

914 379 563

15 000

1,- NOK

Skibotn Husky AS

Gammelveien
9143 Skibotn

tnl@skibotn.com

913 308 875

5 000,-.

1,- NOK

Storfjord kommune

Hatteng
9046 Oteren

post@storfjord.kommune.no

964 994 129

250 000

1,- NOK

Strandbu Camping AS

9143 Skibotn

post@strandbu.no

993 430 846

5 000

1,- NOK

Svensby Tursenter

9064 Svensby

post@svensbytursenter.no

962 222 757

2 000,-

1,- NOK

Sørheim Brygge AS

Sommarsetv. 18
9060 Lyngseidet

post@sorheim-brygge.no

990 028 265

15 000

1,- NOK

Tour in Lyngenalps

Ørnesbakken
9060 Lyngseidet

post@tourinlyngenalps.no

999 503 934

5 000

1,- NOK

Total:

 

 

 

895.625,-

Styret 

Styreleder: Hilde Johnsen

Styremedlemmer: Line van Gemert, Riitta Leinonen, Einar Eriksen, Hallgeir Naimak

Reisagarantifondet

Visit Lyngenfjord AS er medlem i Reisagarantifondet.

Våre medlemsbedrifter

  Bedrift Mail Kontakt Person Besøk adress
1 Aurora Spirit AS post@auroraspirit.com Tor Petter Christensen Strandvn. 21 9060 Lyngseidet
2 Artic Lyngen Sjøcamp post@artic-lyngen.no   Jens Ivar Simonsen 9146 Olderdalen, Norge
4 Caravanpark Slettnes hallgeir.naimak@icloud.com Hallgeir Naimak Storfjord, 9143 Skibotn
5 Elektro Sport tore@elektro-sport.no Tore Larsen Strandveien 16, 9060 Lyngseidet
6 Green Gold of Norway francisco@greengoldofnrway.com Francisco damm Lenangsveien 1483 9068 Nord-lenangen
7 Havnnes Handelssted office@giaever.net  Hege Bergfalk Jacobsen Mor Lyngs Plass 2, 9159 Havnnes
8 Haugen Gård wigdisww@gmail.com  Wigdis Willysdatter With Ullsfjordveien 483, 9064 Svensby
9 Hotel Maritim Skjervøy AS post@hotell-maritim.no  Marianne Berg Strandveien 35, 9180 Skjervøy
10 Helligskogen Fjellstue karikunst@helligskogen.no Kari Nilsen Overelv Helligskogen, 9143 Skibotn
11 High-North Camp Birtavarre okj@high-north.com Øyvind Kristian Johansen 9147 Birtavarre, Norge
12 IMA tursenter eiolf@ima-as.no Eiolf Steinvik Steindalen, 9046 Oteren
13 Koppangen Brygge  post@koppangenbrygger.no Alf Fagerborg Koppangen, 9060 Lyngseidet
14 Lenangen Brygger AS lenangenbrygger@lenanngenbrygger.no Per Halvard Hansen Lenangsøyra, 9064 Svensby
15 LHL Klinikum Skibotn skibotn.post@lhl-klinikken.no Stine Jakobsen Strømso 9143 Skibotn
16 Lyngen Home lisbet.larsson@tromskraft.no Lisbeth Larsson Elvhusvegen 11, 9020 Tromsdalen
17 Lyngen Adventure AS post@lyngenadventure.no Mats Fagerborg Kvien Strandveien 11, 9060 Lyngseidet
18 Lyngen Apartments post@jlbe.no Kjell Lundvall Strandveien 18, 9060 Lyngseidet
19 Lyngen Boat kjetil@lyngen-boat.no Kjetil Hugo Nilsen Djupvik, 9146 Olderdalen
20 Lyngen Experience post@lyngenexperience.no Reidun Nilsen Lenangsveien 1745, 9068 Nord-Lenangen
21 Lyngen Fjordbuer  ingarlyn@online.no Ingar Lyngmo 9146 Olderdalen
22 Lyngen Fjordcamp post@lyngenfjordcamp.com  Reidar Gangsø Nord-Lenangen, Nordlenangen
23 Lyngen havfiske og tursenter post@lyngenhavfiske.no Laila-Anita Westby Lenangsveien 2344, 9068 Nordlenangen
24 Lyngen Kulturkafe marion.prochnow@gmail.com Marion Prochnow Forretningsbygget i Svensby,Lyngen
25 Lyngen Mountain Holidays lmhcolin@gmail.com  Colin Carver Jægervatnet, 9064 Svensby
26 Lyngen North post@lyngen-north.com  Ola Berg Spåkenesveien 281, 9153 Rotsund
27 Lyngen View lyngenview@lyse.net  Bernt Eriksen Strandveien 50, 9060 Lyngseidet
28 Lyngenguide, Mikal Nerberg post@lyngenguide.no  Mikal Nerberg Stigenveien 24, 9060 Lyngseidet
29 Lyngseidet Gjestegård post@gjestegaarden.no Kristina Gjæver Kjosveien 14, 9060 Lyngseidet
30 Lyngsfjord Adventure post@lyngsfjord.com Gamle Helsehus, 9046 Oteren
31 Magic Mountain Lodge magicmountainlodge@gmail.com Patrik & Henrikka Stigenveien 24, 9060 Lyngseidet
32 Manndalen Sjøbuer post@sjobuer.no Henrik Solberg Garver Hansens veg, 9144 Samuelsberg
33 North Sailing Norway agnes@northsailing.no  Agnes Árnadóttir Storgata 78, 9008 Tromsø
34 Olderdalen Ski Camp tom.trobraten@hotmail.com Tom Trøbraten Olderdalen 94 9146 Olderdalen
35 Olderelv Camping firmapost@olderelv.no Geir Johnsen Olderelv Camping, 9143 Skibotn
36 Peter Schön Avalanche Consulting peter@ps-avalanche-consulting.com  Peter Schön
37 Reisafjord Hotel AS resepsjon@reisafjord-hotel.com  Conny Gustavsson Nesseveien 32, 9152 Sørkjosen
38 Senter for nordlige folk post@nordligefolk.no Astrid Solhaug Gnr 35 Bnr 75, 9144 Samuelsberg
39 Siam Catering / Håkon Gjestehus siamcatering@gmail.com Kesarin Olsen Olderdalsvegen 44, 9146 Olderdalen
40 Skibotn Husky tnl@skibotn.com Tomas Nyheim Gammelveien, Skibotn
41 Solheim Fritidsgård teigen.ole@gmail.com Ole Anton Teigen Solheim Fritidsgård, Svensby
42 Strandbu Camping  post@strandbucamping.no  Stein Are Engstad 9143 Skibotn
43 Svensby Tursenter post@svensbytursenter.no Inge Storsteinnes Storåsveien 50, 9064 Svensby
44 Syttigradernord AS post@syttigradernord.no  Jan F. Fjære Trollveien 1, 9180 Skjervøy
45 Sørheim Brygge post@sorheim-brygge.no  Stein-Erik Eliassen Sommarsetveien 18, 9060 Lyngseidet
46 Take me away - Transport og hus takemeawaycamping@gmail.com Ann Karina Sogge Årøybukt, Lyngseidet 
47 Tour in Lyngenalps post@tourilyngenalps.no Asbjørn Rygh Ørnesbakken 31 9060 Lyngseidet
48 VILT AS sandeliny@gmail.com  Øystein Sandelin Rotsundveien 684, 9153 Rotsund
49 Årøybukt Guesthouse svein.eriksen@ibidium.no Svein Eriksen Årøybukt, Lyngseidet 
50 Bergbjørn Fjellservice post@bergnbjornfjellservice.no  Tore Bergbjørn Signaldalen, 9046 Oteren
51 Ihana! inger.birkelund@ihana.no  Inger Birkelund Hovedveien 2, 9151 Storslett
52 Lyngen Outdoor Center post@lyngen-outdoor.com Artur Pasczak 9197 Uløybukt
53 Lauksletta Overnatting lauksletta_overnatting@msn.com  Elin Johannessen 9194 Lauksletta
54 Svartfoss Adventure post@svartfoss.no  May-Helen Vangen Svartfossveien 236, 9151 Storslett
Anna Riebelova
Stisykling i Lyngen
Nathalia Fabuel
Georg Sichelschmidt
Nathalia Fabuel
Marie Kr Angelsen
Turist informasjon Lyngseidet
Digital turist informasjon Kåfjord
Kafe Ruija
Nordkalottsenteret

google map